ابراز خوشوقتی

حضور آقای سیدقوام در بین نویسندگان این وبلاگ میتواند نویدبخش پرثمرتر شدن این وبلاگ باشد. اصولاً وقتی عقاید مختلف و سلیقه‌های گوناگون در کنار یکدیگر قرار گیرند آنگاه میتوان به کسب نتایج خوب امیدوار شد. ورود نامبرده را به این وبلاگ تبریک گفته و امیدوارم بعد از مدت نه چندان طولانی که اندکی از فشار کاری‌ام کاسته شد بتوانم در همراه سایر نویسندگان عزیز این وبلاگ، من هم به ارائه مطالبی بپردازم.

نمایندگی uea

 

من قصد دارم نمایندگی uea  در موضوعات مردم شناسی  و زبانشناسی را بعهده بگیرم . خواهش میکنم  دوستانی که در این زمینه دستی در کار دارند مرا یاری نمایند. متشکرم

Kurso de Esperanto

 

برای دانلود نرم افزار رایگان آموزش زبان اسپرانتو

اینجا کلیک کنید

Pasporta servo

 

هر سال کتابچه ای از طرف  Tejo  که شامل نام ، نشانی و اطلاعات لازم در مورد افراد علاقمند و داوطلب برای مهمان پذیری  اسپرانتو است، چاپ و منتشر میشود.در این کتابچه اطلاعات اسپرانتودانان هر کشور و شهر به صورت مجزا مشخص شده است.در معرفی ایران آورده شده است: از ایران دیدن کنید، پیشگام گفتگوی تمدنها، Pasporta servo  در ایران به صورت گسترده  فعالیت مینماید.کشور شعر و مهمان نوازی با فرهنگی غنی ، مناظری دیدنی و تاریخی کهن. همیشه چهار فصل در مناطق مختلف این سرزمین وسیع به چشم میخورد. در جایی میتوان اسکی نمود و همزمان در جایی دیگر در آبهای گرم  امکان شنا برایتان مهیا است.در کتابچه Pasporta servo  چنین توضیحی در مورد هیچ یک از کشورهای دیگر ذکر نشده است. از ایران ۳۰ نفر علاقمند شامل ۲۳ آقا و ۷ نفر خانم از ۱۱ شهر اهواز ، بابلسر، چالوس، اصفهان، کنگاور، مشهد، رشت، شیراز، تبریز، تهران و یزد  برای مهمان پذیری اسپرانتو اعلام آمادگی نموده اند . من پیشنهاد میکنم که اسپرانتو دانان ایرانی در وهله اول با هماهنگی و برپایی تورهای مسافرتی به ترتیب از ۱۱ شهر فوق دیدن نموده و دوستی اسپرانتویی را در ایران افزایش دهند.